Opakowania, Taśmy, Maszyny Scanpack, Opakowania, taśmy
Opakowania - Maszyny pakujące, taśmy polipropylenowe, taśmy poliestrowe Aktualności, Opakowania, Taśmy, Maszyny Oferta, Opakowania, Taśmy, Maszyny Transystem, Opakowania, Taśmy, Maszyny firma, Opakowania, Taśmy, Maszyny kontakt, Opakowania, Taśmy, Maszyny
Opakowania, ScanPack, taśmy poliestrowe i polipropylenowe
Taśmy
Taśmy poliestrowe tkane Taśmy poliestrowe
NARROSTRAP
Taśmy poliestrowe tkane

Taśmy poliestrowe włókniste Taśmy poliestrowe
wzdłużnie klejone
Taśmy poliestrowe włókniste

Taśmy poliestrowe twarde Taśmy poliestrowe
SEKIPET
Taśmy poliestrowe twarde

Taśmy polipropylenowe Taśmy polipropylenowe SEKISTRAPTaśmy polipropylenowe

Napinacze, Paskowacze Akcesoria do taśmNapinacze, Paskowacze


Masz pytania ? Kliknij .

TAŚMY POLIESTROWE O WŁÓKNACH WZDŁUŻNIE KLEJONYCH

Taśmy poliestrowe o włóknach wzdłużnie klejonych należą do starej generacji taśm poliestrowych. Nadal znajdują zastosowanie w wielu sytuacjach i doskonale radzą sobie z bardzo trudnymi ładunkami w ich stabilizacji. Dużym mankamentem - ale nie zawsze - jest stosowany klej do łączenia włókien wzdłużnych. Podczas długiego magazynowania w nieodpowiednich warunkach klej może wyschnąć lub w wysokich temperaturach traci swoje parametry stając się czynnikiem poślizgowym dla wysuwającej się taśmy z zapinki drucianej.
Taśmy poliestrowe o włóknach wzdłużnych klejonych w naszej ofercie są od 15 lat, a na ich miejsce powoli wchodzą taśmy poliestrowe tkane , jako lepsze i bardziej nowoczesne z minimalną ilością kleju.

Wytrzymałości na zerwanie wynoszą, w zależności od rodzaju taśmy: 190-5000 kg.

Taśmy poliestrowe klejone na gorąco SCM i WG. W tym przypadku włókna poliestrowe klejone są podczas produkcji na gorąco. W procesie produkcji włókna poliestrowe klejone są ze sobą za pomocą kleju pva (alkohol poliwinylowy). Dzięki tej metodzie włókna lepiej przylegają do siebie. Taśma jest bardziej odporna na działanie czynników atmosferycznych. Zastosowanie głównie na zewnątrz oraz do standardowego zabezpieczania ładunku.

Taśmy poliestrowe kompozytowe - SCC : pokryta tworzywem sztucznym taśma poliestrowa zabezpieczona jest dodatkowo przed ostrymi krawędziami i dużym tarciem. Taśma kompozytowa wykazuje swoje doskonałe właściwości przy pakowaniu wymagającym specjalnej wytrzymałości. Pokrycie tworzywem powoduje zwiększenie mocy systemowej tj. odporności na pękanie opasania.

Taśmy poliestrowe do mocowania ciężkich ładunków. Niezwykle funkcjonalne przy mocowaniu ładunków. Dzięki dużej elastyczności taśma jest w stanie dostosować się optymalnie do ładunku oraz nie traci napięcia w wypadku zmniejszenia się jego objętości. Taśma mocująca ładunek jest odporna na różnice temperatur i wilgoć.

Taśmy poliestrowe do sprasowanych bali. służą do opasywania odpadów z tektury, stali, opon, tworzyw sztucznych itp.. Także w tym przypadku taśma sprawdziła się wielokrotnie dzięki swej mocy i łatwości operowania nią.

Korzyści wynikające z stosowania taśm poliestrowych są następujące :

  • taśmy poliestrowe posiadają większą elastyczność, a więc większy potencjał amortyzacyjny. Jest to większa możliwość przejmowania sił zewnętrznych, które dążą do zerwania taśmy.
  • taśmy poliestrowe nie pozostawiają trudnego do usunięcia osadu z rdzy na ładunku. Odporne są na działanie warunków atmosferycznych i chemicznych,
  • niemożliwość zranienia podczas opasywania lub przecinania daje pracownikom komfortową pracę spinania bez dodatkowych zabezpieczeń rąk, a przy rozcinaniu taśma poliestrowa nie wymaga dodatkowych specjalnych narzędzi,
  • taśmy poliestrowe pozostają napięte przy przesuwaniu się ładunku podczas transportu lub składowania. W przypadku zmniejszenia się objętości ładunku można ponownie założyć napinacz i dociągnąć poluzowaną taśmę,
  • taśmy poliestrowe można napinać ponownie używając stalowej klamry - po rozpakowaniu ładunku taśma poliestrowa stanowi odpad, który można wykorzystać do zapakowania mniejszych ładunków-paczek.
  • taśmy poliestrowe są wiele razy lżejsze niż taśmy stalowe, zatem operowanie taśmą w czasie spinania ładunków jest łatwiejsze, a dodatkowym zyskiem są oszczędności przy zakupie i magazynowaniu taśm poliestrowych,
  • taśmy poliestrowe odkształcają się po napięciu w mniejszym stopniu niż inne alternatywne systemy pakowania taśmami spinającymi np. taśmy stalowe, taśmy polipropylenowe.

Taśmy Taśmy
       Prawa autorskie 2004 SCANPACK - OPAKOWANIA, MASZYNY MAPA SERWISU Erydian.pl Projektowanie Stron