Opakowania, Maszyny, Scanpack
Opakowania - ScanPack, Maszyny pakujące, zgrzewarki, taśmy polipropylenowe, taśmy poliestrowe Aktualności - Opakowania, Maszyny, Taśmy Oferta - Opakowania, Maszyny, Taśmy, Kątowniki Transystem Maszyny, Opakowania - Firma Kontakt - Opakowania, Maszyny, Kątowniki
Opakowania - kątowniki,  taśmy

Kątowniki ochronne Kątowniki tekturowe

Kątowniki ochronne -
specyfikacja
techniczna
Kątowniki , Opakowania


Masz pytania ? Kliknij .


KĄTOWNIKI TEKTUROWE NIE SĄ TAK PROSTE, ŻEBY NIE WYMAGAŁY SPECJALISTÓW !!!

Tekturowe kątowniki ochronne niezbędne są do stabilizacji i zabezpieczenia :

- ciężkich towarów o ostrych krawędziach - ciężkie arkusze blachy, wyroby betonowe, na tego rodzaju produktach taśma spinająca może się przetrzeć lub przerwać,
- towarów o okrągłych krawędziach typu bele papieru, taśmy aluminiowe itp. - dla tego rodzaju ładunku istnieje duże prawdopodobieństwo przesunięcia i uszkodzenia delikatnych brzegów,
- palet z towarem w kartonach - w tym przypadku istnieje możliwość przerwania kartonu lub jego wgniecenie przez co taśma opasująca luzuje się nie spełniając swojej funkcji,
- artykułów spożywczych, warzyw i innych produktów, które wymagają przechowywania w niskich temperaturach i wysokiej wilgotności.
W tym miejscu szczególnie zalecane są kątowniki tekturowe typu Alu.

Z doświadczenia wiemy, że kątowniki wykonane z złego materiału i klejone nie spełniają swojej funkcji - pochłaniają wilgoć i rozwarstwiają się pod jej wpływem. Połączenie warstw papieru złym lub nieodpowiednim klejem i używanie do produkcji kątowników makulaturowego papieru to główna przyczyna rozwarstwiania się kątowników i łamliwości pod wpływem wilgoci, ciężaru ładunku i taśm spinających.

Kątowniki tekturowe oferowane na rynku wykonywane są starą technologią - najczęściej warstwy papieru łączone są klejem organicznym, który ma słabą wytrzymałość na zagrzybienie i odporność na wilgoć. Ponadto wykonywane są z papieru makulaturowego, który posiada dużą porowatość i bardzo wysoką higroskopijność, a zatem posiada dużą zdolność pochłaniania pary wodnej z otoczenia.

Nasze kątowniki tekturowe składają się z kilku warstw papieru, papieru typu Kraft lub laminowanego kartonu pokrytego polietylenem. Poprzez sprasowanie i formowanie pod wysokim ciśnieniem powstaje produkt wodoodporny, sztywny i wysokiej jakości.
Kątowniki tekturowe oferowane przez ScanPack posiadają większą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i na działanie wilgoci niż inne dostępne na polskim rynku.
Jako jedyni w Polsce oferujemy kątowniki najbardziej odpowiednie do stabilizacji palet z warzywami, serami i innymi produktami, które wymagają przebywania w chłodniach.

POSIADAMY KĄTOWNIKI WYKONANE W RÓŻNYCH TECHNOLOGIACH :

NOWOŚĆ - Kątowniki wodoodporne T-CHIP Eco - kątowniki powlekane papierem, całkowicie odporne na wilgoć Uniwersalne zastosowanie - idealne do każdego ładunku.

NOWOŚĆ - Kątowniki wodoodporne T-CHIP ALU - kątowniki zabezpieczone cienką warstwą folii aluminiowej, całkowicie odporne na wilgoć.  Uniwersalne zastosowanie - idealne do każdego ładunku.

- Kątowniki tekturowe klejone Eco - każda warstwa papieru w formatowaniu kątownika jest klejona specjalnym klejem, a następnie sprasowana i uformowana. Jest on mocniejszy i bardziej trwały od dostępnych na rynku wykonywanych z papieru makulaturowego.

- Kątowniki tekturowe zgrzewane Kraft -
wykonywane w technologii zgrzewania składają się z kilku warstw laminowanego papieru i wzmocnionego papieru typu Kraft. Kątowniki typu Kraft zgrzewane są na gorąco i formowane pod wysokim ciśnieniem, a zewnętrzna warstwa wykonana jest z papieru Kraft w kolorze brązowym. Odporne są na działanie wilgoci, niskich temperatur. Bardzo skutecznie usztywniają i stabilizują ładunki na paletach.

- Kątowniki tekturowe zgrzewane Alu
- wykonywane w technologii zgrzewania składają się z kilku warstw laminowanego papieru. Laminowany papier jest identycznym materiałem jaki stosuje się w produkcji kartoników do napojów. Kątowniki typu Alu zgrzewane są na gorąco i formowane pod wysokim ciśnieniem, a zewnętrzna warstwa wykonana jest z pokryciem aluminiowym. Kątownik ten jest bardzo mocny i trwały, nie przemaka i idealnie nadaje się do zabezpieczania ładunków z produktami spożywczymi i innymi produktami, które wymagają przechowywania w bardzo niskich temperaturach-chłodniach.

Zalety i korzyści wynikające z stosowania kątowników ochronnych :

- wysoka wytrzymałość na wgniatanie - kątowniki tekturowe ochronne są twarde i zapobiegają wrzynaniu się taśmy w kartony, drewno i inne materiały opakowaniowe spięte taśmą. Wrzynanie się taśmy spinającej w powierzchnię, do której przylega powoduje zmniejszanie się obwodu zabezpieczonej palety i w efekcie ładunek jest lużno spięty.
- stabilizują i usztywniają ładunek - dzięki temu zwiększają możliwość przewożenia ładunków w kontenerach w dwóch warstwach,
- nadają się do wielokrotnego użytku - mocne i trwałe, a zatem można używać wielokrotnie oszczędzjąc środowisko i pieniądze,
- uniwersalne zastosowanie - idealne do każdego ładunku.
  Opakowania, Kątowniki
        Prawa autorskie 2004 SCANPACK - OPAKOWANIA, MASZYNY MAPA SERWISU Erydian.pl Projektowanie Stron